PRZYKŁADOWA OFERTA DLA GRUP

Oferta naszego Parku, jest bezkonkurencyjna, jeśli chodzi o uzasadniony wyjazd zorganizowany placówek oświatowych. Park MIKROKOSMOS to znakomite uzupełnienie programu nauczania od przedszkola nawet do szkoły średniej, a to za zasługą naszych wyjątkowych ekspozycji – pierwszej, na której spotykamy 25 gigantycznych rzeźb owadów oraz najnowszej poświęconej wirusom i bakteriom.

• Grupa przyjeżdża na godzinę ustaloną w procesie składania rezerwacji
  • Przewodnik jednorazowo oprowadza ok. 35 uczestników wycieczki. Jeśli grupa liczy np. 70 uczestników, zostanie podzielona na pół itd.
  • Czas oprowadzania wynosi ok 60min.
  • Przewodnik oprowadza jedynie po ekspozycji owadów.
  • Wystawa bakterii i wirusów pozostaje do omówienia przez opiekunów wycieczki, co jest niezwykle proste dzięki specjalnie przygotowanym do tego celu tabliczkom wiszącym przy każdym eksponacie. Czas jaki przewiduje się na tę ekspozycję to ok. 30min.

Dla grup od przedszkola do 5 klasy szkoły podstawowej, polecamy zrobienie sobie pamiątki z Parku MIKROKOSMOS. Polega to na tym, że każdy uczestnik otrzymuje gipsowy odlew owada, który maluje farbami wedle własnej wyobraźni po czym zabiera go ze sobą w estetycznym, zamykanym kartonowym pudełku (tworzenie pamiątki szczególnie polecane dla dzieci od 3 do 13 lat). KOSZT 10,00zł / uczestnik

• 100 minut zwiedzanie z czego ok 60min z przewodnikiem
  • 20 minut tworzenie pamiątek
  • 45 minut czas wolny na plac zabaw, kawiarnię, zakup pamiątek*
  • 40 minut spożycie posiłku zamówionego z oferty (opcjonalnie)*

* czas orientacyjny

Opiekunowie otrzymują 50% rabat na obiad. Jeśli rezygnują z obiadu należy taką informację podać w formularzu rezerwacyjnym w uwagach. Kierowcy obiad otrzymują bezpłatnie.

ZESTAW ULUBIONY 12,90 zł
KUBEŁEK Z NUGGETSAMI LUB PALUSZKAMI RYBNYMI
  • kawałki z całej piersi drobiowej w chrupkiej panierce
  • frytki
  • ketchup
ZESTAW OBIADOWY nr1 14,90 zł
PIERŚ Z KURCZAKA
  • kotlet z piersi kurczaka w panierce
  • ziemniaki z wody lub smażone
  • surówka
ZESTAW OBIADOWY nr2 14,90 zł
MIELONY NA PATYKU
  • kotlet mielony z mięsa drobiowo-wieprzowego
  • ziemniaki z wody lub smażone
  • surówka
  • możliwość domówienia zupy pomidorowej +5 zł
Sprawdź ceny biletów dla grup

NIESAMOWITE EKSPONATY

W Parku znajduje się ponad 50 rzeźb gigantycznych bakterii, wirusów oraz grzybów. Wszystkie są wielokrotnie większe od oryginałów – owady są setki razy większe względem żywych odpowiedników natomiast jeśli chodzi o mikroby, mówić należy o powiększeniu wielomilionowym, a nasze podgrzybki czy kożlarki z pewnością nie wejdą do żadnego koszyka.

ŚCIEŻKI DYDAKTYCZNE

Z myślą o dzieciach i młodzieży uczącej się, w Parku stworzono ścieżki dydaktyczne, przy których spotkamy owady z wypisanymi najciekawszymi informacjami na temat każdego z nich i taką samą formę przekazu informacji znajdzie się przy każdym z naszych mikroorganizmów.

WOLIERY Z ŻYWYMI PTAKAMI

W parku, znajdują się również woliery z żywymi ptakami egzotycznymi jak bażanty czy pawie, a po stawie pływają pary czarnych łabędzi oraz niezwykle barwnych kaczek i gęsi.

PIĘKNY OGRÓD

Nie lada atrakcją, jest też samo otoczenie czyli piękny ogród z tysiącami roślin w wielu gatunkach i odmianach, który nieraz zyskał już nieformalną nazwę “mini botanicznego”. Spotkać można u nas między innymi storczyki i kaktusy gruntowe, wiele odmian drzew i krzewów owocowych, rzadkie odmiany drzew i krzewów iglastych oraz każdej wiosny tysiące roślin cebulowych od szafirków poprzez tulipany do lilii.

U NAS DZIECI NIE BĘDĄ SIĘ NUDZIĆ!

Dla każdego przygotowaliśmy moc atrakcji. Opracowaliśmy wiele ciekawych ofert. Park MIKROKOSMOS to znakomite uzupełnienie programu nauczania od przedszkola nawet do szkoły średniej, a to za zasługą naszych wyjątkowych ekspozycji.  Proponujemy również moc atrakcji dla rodzin jak np. organizacja urodzin, pikniki, place zabaw i wiele innych. Dodatkowo przy Parku znajduje się miejsce na wypoczynek, Cafe&Bar Mantis oraz sklepik z wieloma pamiątkami edukacyjnymi.

GÓRA WSPINACZKOWA
PIASKOWNICA Z ZABAWKAMI